بلاگ

شکلات تلخ و لاغری شکم

شکلات تلخ و لاغری شکم

شکلات تلخ برای لاغری یکی از بهترین راهکارهایی است که اکثر افراد به آن علاقمند هستند. این خوراکی در اکثر رژیم‌های کاهش وزن به عنوان یک میان وعده دوست داشتنی جای داده می‌‍شود و به ویژه برای داشتن یک فعالیت بدنی حسابی، توصیه می‌شود. پیشنهاد می‌کنیم این متن را دنبال کنید تا در انتها دریابید که:

شکلات تلخ برای لاغری چه فوایدی دارد؟
شکلات تلخ از نظر ارزش غذایی و کالری چگونه است؟
بهترین زمان مصرف آن برای افزایش سوخت و ساز بدن چه موقع است؟
شکلات تلخ برای لاغری چه فوایدی دارد؟
طبق تحقیقات انجام شده توسط دانشمندان، شکلات تلخ که بالای 70 درصد باشد، در کاهش وزن به سنتز چربی کمک شایانی می‌رساند. با این حال باید دقیق‌تر عملکرد آنرا برای کاهش وزن و لاغری بررسی کرد. در ادامه 5 علت را برای شما بیان می‌کنیم که از آن در رژیم غذایی لاغری روزانه استفاده کنید.

1. افزایش سوخت و ساز بدن
یکی از تاثیراتی که ترکیبات شکلات تلخ به همراه دارد، بهبود بخشیدن سوخت و ساز بدن است. شکلات تیره سرشار از اسیدهای چرب اشباع نشده است که موجب تقویت متابولیسم بدن می‌شود. در نتیجه فرایند کالری‌سوزی سرعت بخشیده خواهد شد.

طبق مطالعات انجام شده در دانشگاه کوئین مارگارت انگلستان، به این نتیجه دست یافتند که شکلات تلخ در نحوه سنتز اسیدهای چرب بدن تاثیرگذار است و موجب کاهش جذب چربی‌ها و کربوهیدرات‌ها می‌شود

2. جلوگیری از مقاومت انسولینی
چربی‌های مفید موجود در شکلات تلخ، جذب قند خون را کاهش می‌دهند. در نتیجه‌ی این موضوع، از افزایش سطح انسولین که مستقیما سبب انتقال قند به سلول‌های چربی می‌شود، جلوگیری خواهد شد.

سطح بالای انسولین در بدن، سبب متوقف شدن چربی سوزی می‌شود و فرد مکررا احساس گرسنگی خواهد کرد. نکته مهم اینکه مصرف شکلات تلخ برای لاغری به کاهش مقاومت بدن نسبت به انسولین کمک خواهد کرد.

3. کنترل اشتها
تحقیقات انجام شده در دانشگاه کپنهاگ نشان داد، شکلات تلخ میل به مصرف غذاهای پرچرب، شیرین، و شور را به یک اندازه کاهش می‌دهد. زیرا احساس سیری ایجاد می‌کند.

افرادی که در رژیم غذایی خود شکلات تلخ دارند و به مصرف آن علاقمند هستند، ادعا دارند که مصرف شکلات تلخ برای لاغری 20 دقیقه قبل از صرف ناهار و 5 دقیقه بعد از ناهار و شام، اشتهایشان را نصف می‌کند که یعنی 50 درصد کاهش یافته است.

شکلات ماسی

جهت عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد نمایید.

تماس با ما

کارخانه شکلات ماسی

کیلومتر 35 جاده امام رضا (ع) ـ شهرک صنعتی عباس آباد ـ حیابان حاتم راد ـ پلاک 

02136471234

02136424656