بلاگ

درمان شکلات در نسخه پزشکان

درمان شکلات در نسخه پزشکان

تبریک برای کسانی که عاشق شکلات تلخ یا تیره هستند چرا که آن‌ها بهترین انتخاب را برای سلامتی خود داشته‌اند. شکلات تیره برخلاف شکلات معمولی دارای بیشترین مقدار آنتی‌اکسیدان است. این آنتی‌اکسیدان اثرات مثبتی برای سلامتی بدن از جمله، کاهش میزان التهابات بدن و کاهش خطر بیماری‌های قلبی را به همراه دارد.

شکلات تلخ سرشار از مواد مغذی

هنگامی که شما شکلات باکیفیتی با درصد بالای کاکائو خریداری و استفاده کنید، مواد مغذی قابل توجهی به بدنتان وارد خواهد شد. این شکلات، حاوی مقادیر مناسبی از فیبرهای محلول است که با مواد معدنی غنی شده است.

۱۰۰ گرم شکلات تلخ با ۷۰ الی ۸۵ درصد کاکائو حاوی مواد زیر است:

  • ۱۱ گرم فیبر
  • ۶۷ درصد آهن از مصرف پیشنهادی روزانه
  • ۵۸ درصد منیزیم از مصرف پیشنهادی روزانه
  • ۸۹ درصد مس از مصرف پیشنهادی روزانه
  • ۹۸ درصد منگنز از مصرف پیشنهادی روزانه
  • همچنین دارای مقادیر قابل قبولی از روی، پتاسیم، فسفر و سلنیوم می‌باشد

البته توجه داشته باشید، ۱۰۰ گرم شکلات، مقدار نسبتا زیادی برای مصرف روزانه است علاوه بر آن، این مقدار شکلات دارای ۶۰۰ کالری انرژی و مقادیر متوسط قند می‌باشد. به همین دلیل باید در مصرف، آن کمی اعتدال به خرج دهید.

مشخصه اسیدهای چرب در شکلات تلخ و کاکائو نیز بسیار قابل قبول هستند. به طوری که چربی‌های آن عمدتا اشباع شده و مقادیر بسیار ناچیزی از چربی غیر اشباع می‌باشند.

شکلات همچنین حاوی محرک‌هایی چون، کافئین و تئوباریم است اما مقدار آن، چیزی نیست که خواب شما را مختل کند.

شکلات منبع قدرتمند آنتی اکسیدان‌ها

تبریک برای کسانی که عاشق شکلات تلخ یا تیره هستند چرا که آن‌ها بهترین انتخاب را برای سلامتی خود داشته‌اند. شکلات تیره برخلاف شکلات معمولی دارای بیشترین مقدار آنتی‌اکسیدان است. این آنتی‌اکسیدان اثرات مثبتی برای سلامتی بدن از جمله، کاهش میزان التهابات بدن و کاهش خطر بیماری‌های قلبی را به همراه دارد.

مطالعات نشان می‌دهد مصرف شکلات تلخ به دلیل افزایش سطح آنتی اکسیدان خون، سطح کلسترول خوب (HDL) را افزایش داده و از اکسیده شدن کلسترول بد (LDL) جلوگیری می‌کند. به طور خلاصه کاکائو و شکلات تیره، نسبت به سایر غذاها دارای طیف گسترده‌ای از آنتی اکسیدان‌های قدرتمند هستند.

بهبود جریان خون و فشار خون پایین با شکلات

فلاونولهای موجود در شکلات تیره، باعث تحریک پوشش سرخرگ‌ها را برای تولید اکسید نیتریک می‌‎شود. یکی از عملکردهای اکسید نیتریک شل شدن شریان‌ها از  ارسال سیگنال به سمت آن‌ها است. همین امر باعث کاهش مقاومت رگ‌ها در برابر جریان خون و در نتیجه باعث کاهش فشار خون می‌شود.

شکلات یک ضد افسردگی طبیعی

شکلات دارای مقادیر مناسبی از منیزیم است. این ماده به علت اثرات آرام‌بخش و کمک به ارسال ضربان‌های عصبی از طریق مغز شناخته می‌شود و همین مسئله برای تقویت روحیه بسیار عالی است.

همچنین شکلات سرشار از محرک‌هایی نظیر تئوبرومین، تیرامین و فنیل اتیلامین است که با افزایش اثرات ناقل‌های عصبی در مغز عمل می کنند. به این ترتیب شکلات یک ضد افسردگی طبیعی است.

کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی توسط شکلات

در ادامه‌ی کاربردهای درمانی شکلات به نکات جالب‌تری خواهیم رسید! چندین مطالعات طولانی مدت در این زمینه انجام شده است که نتایج جذابی را در بر داشته‌اند. محققان در یکی از مطالعات بین ۴۷۰ مرد سالخورده، دریافتند که کاکائو خطر مرگ و میر ناشی از بیماری‌های  قلبی را در ۵۰ سالگی بیش از یک دوره ۱۵ ساله کاهش می‌دهد.

مطالعه دیگری نشان داد که خوردن شکلات دو بار یا بیشتر در هفته، کاهش خطر ابتلا به پلاک کلسفید در شریان‌ها را به میزان ۳۲٪ کاهش می‌دهد. همچنین مطالعه دیگری نشان داد که خوردن شکلات تیره بیش از ۵ بار در هفته خطر ابتلا به بیماری قلبی را با ۵۷٪ کاهش می‌دهد.

البته این سه مطالعه، حاصل مطالعات مشاهداتی هستند. بنابراین نمی‌توان به قطع ثابت کرد که شکلات خطر ابتلا به این بیماری را کاهش می‌دهد. اما می‌توان ثابت کرد، فلاونوئیدهای موجود در کاکائو و شکلات نقشی مهم در پیشگیری از بیماری های قلبی ایفا می‌کند. این آنتی اکسیدان‌ها در واقع میزان کلسترول بد (LDL) را در خون کاهش می‌دهد و خاصیت کششی رگ‌های خونی را در بدن حفظ می‌کنند. با توجه به این اثبات علمی احتمال این وجود دارد که خوردن شکلات تیره به طور منظم خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی را کاهش دهد.

شکلات ماسی

جهت عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد نمایید.

تماس با ما

کارخانه شکلات ماسی

کیلومتر 35 جاده امام رضا (ع) ـ شهرک صنعتی عباس آباد ـ حیابان حاتم راد ـ پلاک 

02136471234

02136424656